#1 — Bevezető: UX Design karrierváltás minitanfolyam

Ha érdeklődsz a UX iránt, és karrierváltáson gondolkozol, ez a minitanfolyam neked szól!

#1 — Bevezető: UX Design karrierváltás minitanfolyam
UX design karrierváltás
Disclaimer: Ezen minitanfolyam célja, hogy a UX iránt érdeklődő laikusok számára iránymutatást adjon és felkészítse őket a sikeres UX dizájner pályafutásra. Azoknak szól, akik kacérkodnak a gondolattal, hogy UX dizájnerré váljnak, de nem tudják, hogy hogyan induljanak el, miként deríthetnék ki, hogy ez a szakma nekik való-e vagy sem. Nem kíván egy csapásra UX szakembert faragni senkiből sem. Tartalmi alapját a szakmában eltöltött több, mint 10 év tapasztalatai adják, és az, hogy az elmúlt jó pár évben magam is főleg az általam épített csapatok toborzására és mentorálásra koncentráltam. Ahhoz, hogy a lehető legjobban át tudjam adni ezeket a tapasztalatokat, nem vettem igénybe AI-t, megírásakor pedig arra törekedtem, hogy érthetően, a lehető legkevesebb idegen szakkifejezés használatával adjam át a tudásomat.

Érdekel a UX világa és karrierváltáson gondolkozol?

Van már némi ismereted arról, hogy mit is jelent a UX Design, csak nem tudod még eldönteni, hogy egyáltalán neked való-e ez a szakma? Ebben szeretnék most segíteni, hogy a következő néhány hónap amit arra kell majd szánnod, hogy karriert válts, ne menjen kárba.

Az elmúlt pár évben több kezdő UX dizájnerrel is volt szerencsém találkozni. Számos esetben mentoráltam is őket, és persze magam is voltam valamikor kezdő, így van rálátásom arra, hogy milyen problémákkal kell megküzdenie annak aki egy ilyen karrierváltásra adja a fejét. Ezen felül több száz önéletrajzot, portfóliót is átnéztem már és rengeteg emberrel interjúztam UX dizájner pozíciókra a saját csapataimba is. Ebben a sorozatban az így gyűjtött tapasztalataimat foglalom össze, hogy te elkerülhesd azokat a tipikus hibákat, melyek miatt a karrierváltók/pályakezdők, de sok esetben még a tapasztalt szakik is elbuknak amikor egy UX-es pozícióra jelentkeznek.

Ezért is lesz ez a minitanfolyam most ennyire rendhagyó. Nem a szakkifejezésekre, a különféle módszertanokra helyezi a hangsúlyt. Itt most nem azt fogod megtanulni, hogy mi az a UX. Helyette inkább azokat a tanácsokat szedtem össze, amit egy UX-es tanfolyamon, kurzuson sem mondanak el a lelkes kezdőknek, holott úgy látom, igenis tisztában kellene, hogy legyenek a kilátásokkal és nehézségekkel mielőtt belevágnak a UX szakma kitanulásába.

Miért érdemes belevágnod a UX karrierváltás minitanfolyamba?

  • 💰 Kiderítjük, hogy neked való-e a UX szakma: megbinyosodsz arról, hogy alkalmas vagy-e UX dizájnernek még azelőtt, hogy tetemes anyagi ráfordítással belevágnál egy tanfolyam elvégzésébe.
  • 🚀 Felkészít a UX Designer álláskeresési folyamatra: megtanulsz mindent, amire szükséged lesz ahhoz, hogy egy tanfolyam vagy bootcamp elvégzése után ne váljon rémálommá az álláskeresés és minél előbb behívjanak az első állásinterjúdra.
  • 👍 Reális képet kapsz a toborzási szokásokról és a munkaerőpiaci helyzetről: megismersz minden olyan praktikát ami segít neked abban, hogy az önéletrajzod és portfóliód felkeltse az érdeklődést és ne vesszen el az akár száznál is több jelentkező között.

Mit nem tartalmaz ez a minitanfolyam?

  • 📓 Mivel abból a felvetésből indul ki, hogy már van némi ismereted arról, hogy mi az a UX dizájn, ezért ennek részletezésébe nem megy bele.
  • 🎓 Ahogyan semmilyen UX-el kapcsolatos szaktudás átadására sem tesz próbát.
  • 🎯 Azzal sem foglalkozik, hogy milyen specializációk és egyedi karrierlehetőségek vannak a UX-ben. Ennek egyedüli oka az az, hogy előbb az első UX-es állásodig el kell jutnod, ami nagy valószínűséggel egy "generalista" UX/UI designer pozíció lesz.
  • 🏁 Csak odáig vezet, hogy hogyan érheted el, hogy behívjanak egy állásinterjúra. Az interjú menetével, a házi feladatok trükkjeivel kiegészítve már sajnos nem férne be egy minitanfolyam keretei közé.

A tanfolyam következő részeiben az alábbi témákról lesz szó:

  • 🤔 Először is kiderítjük, megvan-e benned mindaz az alapkészség amire a UX-es karrier során szükséged lesz.
  • ⏱️ Majd ezek után kitárgyaljuk, hogy mennyi időbe telik egy karrierváltás, hány hónap alatt válhat valósággá a UX-es karrier számodra. Kitérek arra is, hogy mi a különbség az online kurzusok és a bootcamp típusú tanfolyamok között, hogy el tudd dönteni, neked melyik való.
  • 💡 Nem maradhat ki az sem, hogy egy kicsit körbejárjuk, a jelenlegi munkaerő piaci helyzetben mi az a minimum tudás és szakmai ismeret amit el kell sajátítanod ahhoz, hogy az első UX-es állásod megszerezhesd.
  • 📝 És ha ezek után még mindig lelkes vagy, megismerheted, hogy miként állíthatod össze az első UX-es önéletrajzod. Ezen kívül arra is fény derül, hogy miért jelentkezhetsz bátran olyan álláshirdetésre is amire a tapasztalatod még nem biztos, hogy elegendő.
  • 💼 A sorozat pedig azzal zárul, hogy bevezet a kiemelkedő portfólió titkaiba, hogy a tiéd legyen a legvonzóbb útlevél a szakmába.

A UX karrierváltás egy izgalmas és kihívást jelentő út, megéri a befektetést. Remélem, hogy ez a minitanfolyam segít neked abban, hogy tisztán láss ahhoz, hogy a megfelelően tudj dönteni és utána sokáig a UX szakmában maradhass.

Fontos információ a minitanfolyam további elérhetőségéről

Kedves Hallgatók!

Először is szeretném megköszönni mindenkinek, aki regisztrált és elvégezte a minitanfolyamot 2024-ben. Nagyon hálás vagyok a pozitív visszajelzésekért, és örömmel látom, hogy sikerült hasznos tudást átadnom számotokra.

Ezúton szeretném felhívni a figyelmeteket, hogy a minitanfolyam további tartalmai már csak azok számára lesznek elérhetők, akik jelentkeztek a mentorált AI-Assisted UX Designer képzésre. Ha szeretnél tovább fejlődni, és még mélyebb tudást elsajátítani a UX design területén, csatlakozz a képzéshez, és biztosítsd helyed a következő szintű tanulásra!

Ezt az oldalt azonban továbbra is fenntartom, mivel sokan továbbra is ezen a linken keresztül találnak rá a blogra és a hasznos tartalmakra. Tehát ha még nem jelentkeztél, de érdeklődsz a jövőbeli lehetőségekről, érdemes követned a frissítéseket!

Köszönöm a figyelmeteket, és várom, hogy veletek dolgozhassak a jövőben!