#9 — A portfólió összeállítása

Ha betartod ezeket a szabályokat, még akkor is vonzó portfóliót tudsz összeállítani, ha kezdőként alig van projekted amit be tudnál mutatni.

#9 — A portfólió összeállítása


Az első portfóliód összeállítása

Ha már elolvastad az eddigi írásaimat, biztosan észrevetted, hogy megszállottan ragaszkodok mindenféle hármas szabályhoz. Ez a segédlet sem fog eltérni tőle, hisz részletesen leírja és bemutatja, hogy mi egy jó portfólió három fő szabálya és három külön kategóriába sorolja a tartalmakat, a szerint, hogy kötelező, ajánlott vagy ellenjavallt a használatuk. A végén pedig néhány tanáccsal is ellát, hogy mi az a három módszer mihez folyamodhatsz, hogy ha nincs még elég projekted amivel bővíthetnéd a portfóliódat. És még a 3F fogalmával is tovább ismerkedünk benne.

Milyen egy jó portfólió?

Általánosságban elmondható, hogy nagyon kevés idő jut egy-egy jelentkező önéletrajzának és portfóliójának átnézésére. Ezért sem érdemes annyi energiát beleölni abba, hogy részletes esettanulmányokkal duzzasszuk fel a portfóliónkat. A szövegek többségét el sem fogják olvasni és nem azért, mert nem érdekelné őket, egyszerűen csak nem jut rá elég idő.

Egy jó portfólió három szabálya:

  1. 📝 Lényegretörő.
  2. 🔎 Optimalizált a jobb szkennelhetőség érdekében.
  3. 🖼️ Vizuális eszközökkel is kommunikálja az információt.

Ezért is javaslom a projekt összefoglaló használatát, hisz mindhárom kritériumnak tökéletesen megfelel.

Already have an account? Sign in.