#8 — Az első UX-es portfóliód

Hol követik el legtöbben a hibát a portfóliójuk összeállításában és te hogyan tudod elkerülni ezeket.

#8 — Az első UX-es portfóliód

Amikor már lassan végzel a UX-es tanfolyammal, vagy esetleg végeztél is és az önéletrajzod is készen áll arra, hogy szétküld a neked szimpatikus pozíciókra, már csak egy dolog hiányzik igazán, ami nem nem más, mint az első "útleveled" a szakmába, vagyis a portfóliód amit minden pályázat mellé csatolni kell.

☝️
Mint ahogyan eddig mindegyikben, ebben az írásban is a saját tapasztalataimat próbálom meg összefoglalni és a lehető legérthetőbben átadni. Ezért megeshet, hogy néhány infó új lesz számodra, esetleg lesz olyan amiben ellentétes tapasztalatod van, de ez is csak azt mutatja, hogy mennyire sokszínű a szakma és mekkora útvesztőben kell kiutat találniuk azoknak akik karrierváltásra adják a fejüket és a UX-et választották.

Hagyományos vagy modern portfóliót készítsünk?

Ma már sokkal divatosabb és célravezetőbb az ún. case study, vagyis egy jól kidolgozott esettanulmány, mint a hagyományos portfólió csatolása az önéletrajzok mellé. A hagyományos portfólió, mely egymás után összerendezett képeket tartalmazott, rég nem célravezető azon okból kifolyólag sem, mert mi nem abban mérjük az eredményeinket, hogy hány jól kinéző képernyőtervet tudunk felmutatni. Ezért kifejezetten kerülendő a használata.

Already have an account? Sign in.