#2 — Derítsük ki, hogy neked való-e a UX karrier!

Hogy ne egy drága tanfolyam kellős közepén derüljön erre fény.

#2 — Derítsük ki, hogy neked való-e a UX karrier!

Amikor összeállítottam ezt a minitanfolyamot, az első kérdés amit feltettem magamnak az volt, hogy milyen segítségre lett volna szükségem, mi lett volna jó, ha valaki azt elmondja és nem nekem kellett volna mindenre egyedül rájönnöm amikor a UX-es pályát választottam több, mint 10 évvel ezelőtt. Így pontosan tudom, hogy milyen nehéz megtenni az első lépéseket. Az elején minden új, ismeretlen, a rendelkezésre álló információ pedig feldolgozhatatlanul sok.

A válasz és egyben a megoldás kézenfekvő volt, hisz már magam is évek óta gyakorlom, csak még eddig nem gondoltam bele, hogy amit én minden kezdővel átbeszélek (és ami nekem magától értetődő), azt valójában velem senki sem beszélte át amikor én váltottam karriert.

A saját, öntudatlanul is kialakult megoldásom pedig nem más, mint az, hogy egy egyszerű kérdéssel szoktam indítani és nem azzal, hogy mi mindent kell megtanulnia, mely szoftverek használatát kell elsajátítania. Mindez természetesen szükséges, de a tananyagok, kurzusok többsége a legfontosabb kérdést soha nem teszi fel az érdeklődőknek és nem bizonyosodik meg róla, hogy valóban nekik való-e a UX szakma.

Miért is lényeges, hogy ezt kiderítsük? Első sorban azért, mert elsajátítani egy új szakmát elhivatottság, idő, energia és közben neked is élvezned kell. Ha csalódás ér, mert pl. elhitetted a képzések, tanfolyamok által írt toborzó szövegeket, beleugrottál a megtanulásába és csak az után derül ki, hogy mégsem neked való és nem vagy boldog az új szakmádban, az rengeteg felesleges anyagi és egyéb teherrel járhat számodra.

Ezért ha hozzám irányítanak egy lelkes kezdőt, hogy segítsek neki eligazodni a UX útvesztőjében, mindig ezzel a kérdéssel kezdtem a beszélgetést:

Already have an account? Sign in.